غذای کودک – مربای زردآلو

غذای کودک – مربای زردآلو

زردآلو یک میوه تابستانی است و چون در تابستان دادن این میوه به کودک خطراتی چون اسهال را به دنبال دارد بهتر است به روشهای دیگری از این میوه استفاده کرد و به کوک داد تا از فواید آن در رشد کودک بهره گرفت

یکی از این روشها تهیه مربای زردآلو است. این مخلوط را میتوانید به همراه ماست و یا با نان به کودک خود بدهید .بهترین مزیت این مربا خانگی بودن آن و اعتماد از سالم بودن آن است چرا که در تهیه آن از هیچ نوع ماده نگهدارنده ای که کاملا مضر است استفاده نمی شود.

در ضمن هیچ نگرانی هم بابت نگهداری و فریز کردن آن وجود ندارد چرا که انجماد مواد غذایی بخصوص میوه ها تا مدت معینی مفید است و بعد از آن مضر می باشد. ولی این ترکیب را تا یکسال هم میتوان درون فریزر نگهداری کرد.

تهیه این مربا در حدود ۳۰ دقیقه زمان بر است. پس از تهیه این مربا سعی کنید آن را به مدت ۲۴ ساعت کامل درون یخچال قرار دهید و سپس استفاده نمایید.

قبل از تهیه مربا بهتر است بگذارید زردآلوها، پودر میخک و شکر به مدت ۱۲ ساعت درون ظرفی بمانند تا مواد خوب به خورد هم بروند سپس روی اجاق جهت پخت قرار دهید.

مربای-زردالو-0

مواد مورد نیاز: 

یک و نیم کیلو زردآلوی رسیده و شیرین

یک الی ۲ فنجان شکر

نصف قاشق چایخوری پودر میخک

یک چهارم قاشق چایخوری عصاره بادام

 

روش کار: 

هسته های زرد آلو را خارج کنید به چند قاچ تقسیم کنید.

درون یک ظرف شیشه ای زردآلو های خرد شده، شکر و میخک را بریزید در یک جای خنک و به مدت ۱۲ ساعت بگذارید بمانند.

شیشه و یا ظرفی که قرار است مربا درون آن ریخته شود استریل کنید. بریا استریل کردن شیشه را به مدت ۴ دقیقه درون آب جوشیده شده قرار دهید.

بعد از گذشت ۱۲ ساعت ترکیب زردآلو و شکر را درون قابلمه بریزید. و بگذارید مواد درون قابلمه بجوش بیایید. روند پختن ابتدا با حرارت زیاد سپس متوسط و در انتها حرارت پایین می باشد. زمان پختن این مربا در حدود ۲۰ دقیقه می باشد.

پس از پختن مواد بوسیله قاشق و یا گوشت کوب مواد را خوب له کنید.

عصاره بادام را اضافه کنید.

ترکیب فوق را درون شیشه های از قبل استریل شده بریزید و درب آن را خوب ببندید.

زمان نگهداری: یک ماه درون یخچال و یا یکسال درون فریزر

نکته: استفاده از شکر به میزان کم هم برای کودک  مفید است و هم از شکر زدن آن می کاهد. در اینصورت نیازی به استفاده از آب لیمو نخواهد بود.

نوش جان

 

مربای-زردالو-1 مربای-زردالو-2 مربای-زردالو-3 مربای-زردالو-4 مربای-زردالو-5

 

No Comments

Leave a Comment

Please be polite. We appreciate that.
Your email address will not be published and required fields are marked