طرز تهیه پودر بچه طبیعی

طرز تهیه پودر بچه طبیعی

پوست بدن نوزاد بسیار حساس می باشد ولی شما ناچار به به استفاده از کرم و پودر بچه هستید که اغلب آنها از مواد شیمیایی تهیه می شود که ممکن است سبب اختلالات هورمونی و یا واکنش های آلرژیک شوند.

پودرها و کرم های با خطر کمتر هم یا در بازار وجود ندارند و اگر هم باشند بسیار گران قیمت می باشند چه بسا که حتی تقلبی باشند و اصل اونها را نتوانید پیدا کنید. در اینجا طرز تهیه پودری رو گذاشتم که علاوه بر صرفه جویی در هزینه،  نگرانی برای سالم بودن اون نخواهید داشت چرا که کاملا طبیعی بوده و تهیه اون مبتنی برمواد طبیعی است، علاوه بر همه اینها داروی ضد بثورات در اثر استفاده از پوشک هم است.

مواد مورد نیاز:

  • یک چهارم فنجان بنتونیت (خاک رس ریزدانه)
  • یک قاشق غذاخوری نشاسته ارورت
  • بنتونیت ( Bentonite) که با نام گِل ارمنی در طب سنتی معروف است، نوعی رس ریزدانه است.
  • نشاسته گیاه Arrowroot (گیاه نشاسته ای اروروت یا سیب زمینی چینی) در صورت عدم دسترسی به این مورد میتوان از کائولن یا خاک چینی استفاده کرد.

    نکته: پودر ارورت، مانند پودر ذرت،  نشاسته ای است و می تواند به انفعالات مخمری کمک کند. قبل از استفاده از آن از حساسیت یا عدم حساسیت به این ماده مطمین شوید.

روش کار:

درون ظرفی بنتونینت و اروروت را با هم ترکیب کنید و سپس درون ظرفی شبیه ظرف ادویه بریزید ودر هربار تعویض پوشک، استفاده کنید.

نکته بسیار مهم: این برای نوزاد زیر سه ماه توصیه نمی شود زیرا ریه نوزاد بسیار حساس است. فقط در مورد نوزادان بزرگتر استفاده کنید.

No Comments

Leave a Comment

Please be polite. We appreciate that.
Your email address will not be published and required fields are marked