طرز تهیه دمنوش موز برای خواب راحت

طرز تهیه دمنوش موز برای خواب راحت

یکی از دلایلی که باعث می شه سیستم ایمنی بدن قوی بشه، داشتن خواب عمیق و راحته. نداشتن استرس و خیال راحت باعث خواب راحت میشه و موز یکی از میوه هایی یه که در کاهش استرس به بدن کمک می کنه. همه مون موز رو به عنوان یک میوه خیلی خوب میشناسیم و باید بدونیم علاوه بر اینکه خود موز خیلی خوبه، پوست موز هم خیلی خاصیت داره وارزشمنده.

اینجا طرز تهیه، دمنوش  مخصوص پوست موز رو میگذارم. که اگر یکساعت قبل از خواب مصرف بشه میتونه به آرامش سیستم عصبی کمک کنه و به بدن در آماده سازی خواب عمیق کمک کند.
این هم به این دلیل اینه  که پوست موز حاوی پتاسیم و منیزیم است که هر دو شل کننده عضلات هستند.  منیزیم اغلب “ماده معدنی جادویی” نامیده می شود زیرا به تعادل هورمون ها ، پشتیبانی از استرس ، سم زدایی و … کمک می کند.

همچنین پوست موز، حاوی حاوی “اسید آمینه L- تریپتوفان ، که در مغز به ۵-HTP  تبدیل می شود.

  5-HTPبه نوبه خود به سروتونین (یک انتقال دهنده عصبی آرامش بخش) و ملاتونین تبدیل می شود ، “هورمون خواب”  .

استفاده از مکمل های حاوی ملاتونین زیاد توصیه نمیشه ولی یک ماده طبیعی که خودش حاوی ملاتونین مستقیم باشه، به نظرم ایده خوبیه.

و موضوع دیگه راجع به موز اینه که، موز سرشار از آنتی اکسیدان هایی مانند لوتئین است که به محافظت از چشم و پوست در برابر نور ماوراء بنفش کمک می کند. برخی از آنتی اکسیدان ها مانند ویتامین C به گرما حساس هستند و در معرض آب جوش از بین می روند. خوشبختانه ، لوتئین از نظر گرما پایدار است و پس از جوشاندن، هنوز هم در چای موز وجود دارد.

دمنوش موز رو می تونید به دو روش تهیه کنید:

  • موز کامل
  • پوست موز

این دمنوش کامل موز به طور طبیعی شیرین است ، که خوشایند است. با این حال ، حاوی قند است که می تواند سطح قند خون را بالا ببرد.  چرا که خوردن شیرینی قبل از خوابیدن اصلا خوب نیست.

زمانی که شما روزه هستید و بدن نیاز به شیرینی داره من دمنوش خود موز رو پیشنهاد میکنم ولی در سایر زمانها، نظر من پوست موز هست.  

شما می تونید در تهیه این دمنوش، از موز یا پوست موز تازه استفاده کنید و یا هر دوی اینها رو خشک کنید و به فراخور زمان از خشک شده اونها استفاده کنید، چرا که هردو چه تازه و چه خشک شده یک خاصیت رو دارند.

صرف نظر از کدام روش را امتحان می کنید ، من توصیه می کنم موزهای ارگانیک را انتخاب کنید زیرا موزهای معمولی که به طور معمولی رشد می کنند به شدت با سموم دفع آفات سم پاشی می شوند.

روش اول- دمنوش موز کامل:

انتهای موز را برش داده و آنرا به چند تکه خرد کنید. آن را درون یک قابلمه کوچک بگذارید و روی آن را با آب بپوشانید و سپس به مدت ۱۰ دقیقه بجوشانید ، سپس تکه موز رو بیرون بیارید و  چای رو بنوشید.

روش دوم – دمنوش پوست موز خشک شده

  • ۱ عدد پوست موز کامل ( و یا ۲ قاشق غذاخوری پوست موز خشک)
  • یک و یک جهارم فنجان آب
  • چوب دارچین، مقداری

پوست موز خشک شده و چوب دارچین رو درون یک قوری بریزید. آب جوش رو روش بریزید و به مدت ۸ تا ده دقیقه صبر کنید تا دم بکشه. یکساعت قبل از خواب مصرف کنید.

برای پوست موز تازه، یک عدد پوست موز رو درون کتری بریزید. حدودا دو لیوان آب جوش روش بریزید و بگذارید روی حرارت تا بجوشد. سپس استفاده کنید.

گوارای وجود

روش خشک کردن پوست موز:

روشهای زیادی برای خشک کردن موز وجود داره که اینجا من دو روش رو میگذارم:

  • اگر شما، دستگاه دهیدراتور مواد غذایی یا همون میوه خشک کن رو دارید؛ یک عدد پوست موز رو  خرد کنید و در یک لایه از دستگاه قرار بدین. در دمای ۱۵۵ درجه فارونهایت به مدت ۶ تا ۸ ساعت صبر کنید. تا خشک بشه. هر عدد پوست موز معادل سه قاشق غذاخوری پوست خشک موز هست که معمولا برای یک فنجان دمنوش کفایت میکنه.
  • فر گاز رو روی کمترین درجه معمولا ۱۷۰ درجه فارونهایت تنظیم کنید. پوست موزها رو خرد کنید. درون سینی بچینید و درون فر قرار بدین. سری اوب باید به مدت ۲ تا ۳ ساعت درون فر باشه. سینی رو خارج کنید چند ساعت ثبر کنید تا خنک بشه و دوباره سینی رو درون فر و در همون دمای قبلی قرار بدین. سری دوم هم دو تا ۳ ساعت باید درون فر باشه.

No Comments

Leave a Comment

Please be polite. We appreciate that.
Your email address will not be published and required fields are marked