نحوه چیدمان میز سلف سرویس یا میز بوفه

نحوه چیدمان میز سلف سرویس یا میز بوفه

این روزها توی مهمونی ها و جشن های خصوصی، هم برای نمایشی از مدرن بودن و هم برای راحتی کار بخاطر نداشتن وسعت و فضای کافی برای چیدن میز و نشستن تمام افراد مهمان بخاطر اینکه، امکان پهن کردن سفره وجود نداره، بنابراین بهترین تکنیک و بهترین فکر، استفاده از سلف سرویس هست.

منتها مهمترین مساله برای یک میز سلف سرویس عالی علاوه برا تهیه ملزومات و غذاها، چیدمان سلف سرویس هست که هم دسترسی به غذاها و وسایل برای مهمونها راحت باشه و هم اینکه موقع غذا خوردن همهمه الکی به پا نشه و خیلی راحت همه بتونن عذاشون رو سرو کنن…

اینجا سعی بر این بوده تا اونجایی که امکان داره با گذاشتن تصویر بشه کمک کرد تا شما بتونید بهترین میز سلف سرویس رو بچینید …

 

جایگذاری و چیدمان

دو مدل در سلف سرویس وجود دارد نوع ساده و یا مدل طبقاتی.اگر میز شما بزرگ بود و یا مواد چیده شده در آن کم بود بهترین نوع آن ساده است و یعنی باید تمام ظروف و موارد در یک سطج باشن. چنانچه  مهمانی بزرگی همچون تولد و عروسی را تدارک می بینید بنابراین باید کیک و دسر های بیشتری را روی میز بچینید که برای چیدن آنها و شیک تر به نظر رسیدنشان  میز را مدل طبقاتی درست می کنند.

 

جایگذاری

عامل اصلی در هر سلف سرویسی جایگذاری آن می باشد، شما اگر میز را در کنج و گوشه قرار دهید، در واقع مهمان ها را یه سمت دیوار هدایت کرده اید. یعنی از یک قسمت باز به یک سمت بن بست می روند بنابراین به هنگام بازگشت از سمت میز، تجمع و ازدحام بوجود خواهد آمد.

بنابراین سعی کنید میز را طوری قرار دهید که دو قسمت ایتدا و انتهای آن  به فضای باز ختم شوند.

اگر تعداد میهمان های شما از ۲۰ نفر کمتر هستند یک سمت میز را به سمت دیوار قرار دهید و چنانچه تعداد بیشتری بود میز را در وسط و با فاصله از دیوار قرار دهید تا جریان حرکت بیشتری وجود داشته باشد و صف طولانی برای سرو غذا ایجاد نشود.

 

چیدمان روی میز

علاوه بر پهن کردن یک رومیزی ساده و زیبا گذاشتن گل زیبایی آن را هم چنیدین برابر خواهد کرد حتی اگر چند شاخه گل درون یک گلدان کوچک باشد.

نحوه قرارگیری دقیق مواد غذایی برای پذیرایی آسان از مهمان ها شرط اول است

 

ترتیب و قرار گیری موارد روی میز

 

شروع با بشقاب:

بشفاب ها را همیشه قسمت ابتدایی میز قرار دهید از گذاشتن آنها در انتهای میز جدا بپرهیزید.

 

گزینه بعدی: ظرف سالاد

سعی کنید همیشه به این نکته توجه داشته باشد که تقریبا در همه جای دنیا شروع غذا با سالاد است.

 

غذاهای اصلی ( شامل: عذاهای گرم و سرد مانند دیس های پلو، ظرف های خورش، کباب و …. )

کنار ظرفی ( مانند سبزی خوردن و … )

نان و کره

دسر  و میوه

در خاتمه و انتهای میز، قاشق، چنگال، کارد و در آخر دستمال و نوشیدنی

 

 

buffet-set-1-01

buffet-set-2

 

buffet-set-3

 

buffet-set-4

 

 

چیدن میز بصورت طبقاتی

اگر شما در بخشی از منوی خود  انواع کیک ها و دسر ها و میوه ها را داشته باشید میز سلف بصورت طبقاتی چیده می شود بدین ترتیب که بر روی قسمت هایی از میز اصلی پایه هایی را قرار داده و این  مواد را روی آن می چینند.

این پایه ها می تونه، جعبه های چوبی، چندین کناب روی هم، کارتن مقوایی باشه که با کشیدن پارچه روی اونها و یا حتی مادو پیچ کردنشون زیبایی میز را چندین برابر کنن و یا جتی میشه از پایه های مخصوص  این کار که تو بازار وجود داره استفاده کرد.

 

 

buffet-set-5

 

 

buffet-set-6

۳ Comments

https://vidao.ir/v/71256

about 5 سال ago

بی نظیر بود

پاسخ

mahshid

about 8 سال ago

سوالی که برای من پیش اومده گرم کردن غذاهاست مثلا من چندین فینگر فود مثل سمبوسه ناگت کوکوسبزی پیتزا و... درست کنم نمیشه که سرد سرو شه کی و چجوری گرم کنم که بافت و طعمشو از دست نده

پاسخ

admin

about 8 سال ago

دوست عزیز، در این پست روشهایی برای گرم نگه داشتن غذاها رو گذشتم http://www.chioche.com/keep-warm-food/ ولی برای گرم کردن غذاهایی که گفتید بهترین و راحت ترین روش استفاده از مایکروفر هست برای دوباره گرم کردن پیتزا: استفاده از مایکروفر به مدت ۲ دقیقه استفاده از فر با درجه ۴۵۰ درجه فارونهایت به مدت ۳ دقیقه گذاشتن تابه ای رو شعله متوسط گاز و وقتی که تابه گرم شد بدون اینکه از روغن یا آب استفاده کنید پیتزا ها رو درون تابه بچینید . یک ورق فویل روی اونها قرار بدهید و چند دقیقه تا وقتی که خمیر اون گرم بشه بگذارید تا بمونه. فقط گهگاه تابه رو تکون بدید تا پیتزا ها نسوزن. برای گرم کردن مجدد کوکو: استفاده از مایکروفر به مدت ۴ دقیقه گذاشتن شعله پحش کن روی اجاق و زیر تابه و حرارت ملایم تا دوباره گرم بشه. برای سمبوسه: سمبوسه معمولا ۱۵ دقیقه طول میکشه تا بپزه و سرخ بشه بنابراین بهتره موقع سرو غذا اونها رو بپزید البته اگر زمان کافی داشته باشید ولی برای دوباره گرم کردن سمبوسه اونها رو درون فر با درجه ۳۲۵ فارونهایت به مدت ۵ دقیقه قرار بدید. مایکرو فر هم معمولا ۳۰ ثانیه برای گرم شدن مجدد سمبوسه ها کافیه. ناگت مرغ اگر بخواهید دوباره گرمش کنید می تونید از روش تابه منتها با روغن استفاده کنید مایکرو فر ۲ دقیقه کافیه ولی درون طبقه وسط فر با درجه ۳۵۰ فارونهایت به مدت ۱۰ دقیقه کافی خواهد بود. امیدوارم به کارتون بیاد.

پاسخ

Leave a Comment

Please be polite. We appreciate that.
Your email address will not be published and required fields are marked