روش ساخت آرایش پاک کن صورت مناسب برای پوستهای دارای آکنه

روش ساخت آرایش پاک کن صورت مناسب برای پوستهای دارای آکنه

پاک‌کننده‌های آرایشی موجود در بازار، حاوی مواد شیمیایی هستند که می‌توانند بر روی پوست سخت باشند. چرا که  می‌توانند باعث شوند که پوست خشک و کدر شود. علاوه بر این ، استفاده روزانه از لوازم آرایش، نیز بر روی پوست شما تاثیرات منفی خودش را هم دارد. برای رفع این مشکل شما می تونید پاک‌کننده‌های خانگی رو خودتون  تهیه کنید،

فرمول اول- اگر پوست پر از جوش و آکنه ای دارید ، این فرمول برای شما  جادو خواهد کرد:

عصاره شیر و خیار:

ترکیب خیار و شیر برای پوست بسیار خوب است. علاوه بر حذف آرایش، این، می‌تواند مرطوب کننده را مرطوب کننده صورت باشه و تا حد امکان، حلقه‌های تیره و پفی اطراف چشم‌ها را کاهش دهد.

 

وسایل و مواد مورد نیاز:

خیار

شیر

شیشه درب دار

هاون

ظرف شیشه ای

 

روش کار:

خیار رو پوست بکنید. سپس خیار پوست کنده شده  رو تکه تکه کنید و داخل هاون بریزید و خوب له کنید

زمانی که خیار کاملاً له شد&  آن را با چند قاشق سوپ خوری شیر مخلوط کنید. مقدار شیر بستگی به خود شما دارد. هم اکنون این ترکیب را درون شیشه درب داری بریزید و درون یخچال قرار بدهید و هربار موقع پاک کردن آرایش صورت خود از این ترکیب استفاده کنید.

روش کار هم اینه که یک پد پنبه ای رو به این ترکیب آغشته کنید و آرایش صورت به آرامی پاک کنید. (این مخلوط کاملا طبیعی رو فقط می تونید ۳-۴ روز نگه دارید.

 

فرمول دوم – یک پاک‌کننده آرایشی ۱۰۰ ٪ طبیعی 

ترکیب ویتامین ئی و روغن مانند جوجوبا یا فندق یا روغن درخت چای و یا زیتون  ( این روغن ها بهترین روغن هایی هستند که می توانید بر روی پوست استفاده کنید تا پوست شما چرب نباشد و منافذ پوست را مسدود نکنند.)  این دستورالعمل، یک روش  مطمئن هست که تمام مواد تشکیل‌دهنده آن نه پوست را چرب می‌کنند و نه خشک. علاوه بر این بخاطر مواد اولیه روغن که در اون مورد استفاده قرار گرفته برای  پوست مستعد آکنه هم خیلی مفید و خوب هست .

 

وسایل و مواد مورد نیاز:


روغن جوجوبا، درخت چای، فندق و با زیتون
کپسول ویتامین E

اسانس ( هر اسانس خوشبویی مانند گلاب، نعناع، رزماری و یا اسطوخودوس)
بطری شیشه ای یا پلاستیکی

 

روش کار:

یک قاشق سوپ خوری روغن زیتون را در دورن بطری بریزید. یک عدد قرص ویتامین E را سوراخ کنید و مایع درون آن را به روغن اضافه کنید.  چند قزره اساس را هم جهت خوشبو شدن به ترکیب خود اضافه کنید. ( رزماری خاصیت ضد پیری بسیار عالی را دارد).

می توانید این ترکیب را در اتاق در دمای معمولی و یا درون یخچال نگهداری کنید و در هربار پاک کردن آرایش از آن استفاده نمایید. ایت ترکیب علاوه بر خاصیت پاک کنندگی برای مرطوب سازی پوست هم بسیار مفید است.

 

No Comments

Leave a Comment

Please be polite. We appreciate that.
Your email address will not be published and required fields are marked