طرز تهیه دمنوش (چای)  آقطی

طرز تهیه دمنوش (چای) آقطی

به احتمال زیاد، همه مون این میوه ها رو روی بته ها در بعضی مناطق دیدیم.علاوه بر اینکه قیافه و ظاهر قشنگی دارن خواض درمانی بیشماری هم دارن. که من اینجا سه خاصیت چای این میوه رو براتون میارم و همچنین طرز تهیه چای این میوه رو

سلب مسئولیت: در وهله اول هیچ یک از این گفته ها توسط FDA ارزیابی نشده است ، این مقاله توصیه پزشکی نیست و به معنای تشخیص یا معالجه هم نیست. لطفا قبل از هر نوشیدنی گیاهی قبلا اطلاعات کاملی نسبت به اون رو داشته باشید.

بیشتر از هزاران ساله که گیاه شناسان توجه ویژه ای به این گیاه دارند، اعم از میوه برگ و سایر قسمت ها. و در متون مهم تاریخی طبی هم ذکر شده است.

گیاه شناس معروف؛ Rosalee De La Foret در باب خواص این گیاه، ابتدایی ترین و بهترین خاصیت آن را مقاومت در برابر سرما خوردگی و آنفولانزا ، ذکر می کند، علاوه بر مزایای دیگری که دارد.

می پرسید چه خواصی دارد؟

آقطی، سرشار از چندین ماده تشکیل دهنده مانند فلاونوئیدها و آنتوسیانین ها است ، و آنتی اکسیدان های بسیار فعال طبیعی هستد که:

  • کمک به بدن برای جذب بهتر ویتامین C، چرا که ویتامین C برای افزایش سیستم ایمنی بدن و فرآیندهای سنتز کلاژن بسیار ضروری است.
  • پشتیبانی از سیستم ایمنی بدن
  • پیشگیری از واکنشهای التهابی ، این موضوع را یک ملوان آمریکایی در سال ۱۸۹۹ بطور اتفاقی متوجه شد زمانی که از نوشیدنی های حاوی اقطی استفاده می کرد درد بدن وی کاهش پیدا می کرد.

در تهیه نوشیدنی های مربوط به این گیاه، می توانید از چوب دارچین ویا چند برش کوچک زنجبیل هم استفاده کنید یا حتی می تونید یا کاسنی دمش کنید.

طرز تهیه دمنوش آقطی:

می تونید این دمنوش رو روزانه و یا در فصول سرد سال برای پیشگیری از سرما خوردگی و آنفولانزا استفاده کنید. علاوه بر این سیستم ایمنی بدن و عملکرد تنفسی رو افزایش میده.

لوازم مورد نیاز:

  •  یک و یک چهارم فنجان آب جوش
  • دو الی سه قاشق غذاخوری آقطی خشک
  • یک عدد چوب دارچین  و یا جند برش کوچک زنجبیل
  • یک قاشق غذاخوری کاسنی خشک (در صورت دلخواه)

روش کار:

درون یک قوری تمیز، آب جوش را بریزید. آقطی ها و دارچین را اضافه کنید. روی قوری پارچه تمیزی بگذاریدو به مدت ۲۰ دقیقه صبر کنید تا دم بکشه. در صورت استفاده از کاسنی، اون رو در آخر اضافه کنید و ۵ دقیقه دیگر صبر کنید.

در صورت دلخواه از عسل یا هر شیرین کننده دلخواه خود چایی تون رو شیرین کنید.

گوارای وجود

No Comments

Leave a Comment

Please be polite. We appreciate that.
Your email address will not be published and required fields are marked