چه نوشیدنی هایی قلیایی هستند؟

چه نوشیدنی هایی قلیایی هستند؟

نوشیدنی های قلیایی روشهای خوبی برای حفظ تعادل pH سالم هستند. بسیاری از غذاهایی که ما به طور روزمره  استفاده می کنیم بیش از حد اسیدی هستند که می تواند منجر به مشکلات گوارشی و ناراحتی شود، اینها می تواند نشانه ای از نیاز به رژیم قلیایی بیشتر باشد. با جایگزینی نوشیدنی‌های اسیدی مانند نوشابه با برخی از این نوشیدنی‌های قلیایی، ممکن است سطح pH و سطح کلسیم خود را برای بهتر شدن تغییر دهید.

در بخش چی بنوشم به تفصیل برخی از این نوشیدنی ها وجود دارد

دم نوش های گیاهی:

دم نوش گیاهی یا چای گیاهی اشکال مختلفی دارد. در اصل، می توان آن را از هر گیاه یا ادویه ای که می توان در آب داغ دم کرد،  برخی از انواع رایج‌تر این دم نوش ها، دم نوش نعناع است که به هضم غذا کمک می‌کند،  چای گیاهی که به طور سنتی در سراسر خاور دور بسیار محبوب است، در آمریکای شمالی و اروپای غربی به سرعت در حال رشد است.

چای گیاهی  اساسا، می توان آن را از هر گیاه یا ادویه ای که می تواند در آب داغ دم بکشد، تهیه کرد تا دم بکشد. برخی از انواع رایج تر عبارتند از: نعناع  ( نعنا فلفلی) که به هضم غذا کمک می کند، لیمو که برای کاهش سطح اسیدیته بسیار مفید است و بابونه که تنش را از بین می‌برد. چای گیاهی که به طور سنتی در سراسر شرق دور بسیار محبوب است، در آمریکای شمالی و اروپای غربی به سرعت در حال افزایش محبوبیت است.

 

جوانه‌ٔ گندم

جوانه گندم که از دانه های گیاه گندم تهیه می شود. معمولا به عنوان آب میوه یا به عنوان پودر غلیظ  فروخته می شود. همچنین معمولا در آب میوه فروشی ها یا فروشگاه های مواد غذایی بهداشتی به فروش می رسد. . ادعاهای متعددی در مورد فواید سلامتی گندم وجود دارد که مهم ترین آن ها کمک به هضم و سم زدایی بدن است.

 

لیموناد تازه

لیموناد مخلوطی از آب لیموی تازه، آب (گاهی اوقات آب گازدار)و شکر است. آب لیموی تازه فشرده شده اثر کاهش سطح اسیدیته در بدن را دارد. جالب است بدانید که لیموها در شکل طبیعی خود اسیدی هستند؛ اما وقتی وارد بدن می شوند، قلیایی می شوند. این تناقض آشکار باعث شده است که بسیاری از افراد در مورد اینکه آیا می توانند در یک رژیم غذایی متعادل در مقیاس pH لیمو داشته باشند، مطمئن نباشند. متخصصان تغذیه از آن زمان روشن کرده اند که لیمو باعث کاهش اسیدیته می شود..

 

آب سبزیجات:

آب سبزیجات به حفظ تعادل pH ، بسیار کمک کرده  و سالم است. استفاده از آبمیوه گیری روی سبزیجات روش خوبی برای دریافت همزمان مقدار زیادی ویتامین و مواد مغذی است و خوردن سبزیجات خام کمک خوبی برای جلوگیری از سوء هاضمه است.

آب بیشتر سبزیجات را می توان گرفت، اما برخی از ترکیبات می توانند تعادل طعم بهتری نسبت به سایرین ایجاد کنند. خیار، هویج و کرفس به خوبی با هم کار می کنند. سبزیجات سبز یکی از اجزای مهم در هر آب گیری هستند، زیرا از مغذی ترین سبزیجات هستند. برخی از سبزیجات مانند اسفناج نیز می توانند آنتی اکسیدان هایی داشته باشند که به پیشگیری از بیماری ها از جمله سرطان کمک می کند.

سلامتی رژیم غذایی می تواند اولین گام در حفظ سلامت استخوان ها، پیشگیری از بیماری های قلبی، ایجاد آرامش  و شروع کاهش وزن باشد. به طور کلی سلامت را می توان با خوردن غذاهای گیاهی و سوپر غذایی تامین کرد، سبزیجاتی مانند عدس را می توان به جای غذاهای اسیدی یا پروتئینی استفاده کرد. غذاهای قلیایی را می‌توان از طریق اسموتی‌ها با استفاده از چندین ماده قلیایی‌کننده مانند شیر بادام، آب نارگیل آب‌رسان، برخی آب‌میوه‌ها یا چای سبز یافت و وارد زندگی روزمره کرد. آب آشامیدنی را در اولویت قرار دهید و یا  مکمل های مورد نیاز با تجویز  پزشک یا متخصص تغذیه مصرف کنید.

 

No Comments

Leave a Comment

Please be polite. We appreciate that.
Your email address will not be published and required fields are marked